МОВЧАННЯ РУЙНУЄ СТОСУНКИ

У кожній парі партнери мовчать про щось своє. Проте часто це мовчання настільки гучне, що руйнує стосунок.

Мовчання як страх близькості. Мені страшно відкритися та розказати партнеру про свої почуття та думки, бо в той час я вразлива і відчуваю себе у небезпеці. Я побоююся, що мене не приймуть, не зрозуміють, розкритикують та взагалі відкинуть. І тоді моє мовчання як спосіб ЗАХИСТИТИ СЕБЕ.

Мовчання як спосіб уникнення конфлікту. Краще я промовчу, залишусь при своїх думках та відчуттях, щоб це не спровокувало конфлікт. Мені буває страшно під час сварки та у моменти непорозуміння. Бо це може призвести до більшого конфлікту, з яким я вже не знаю як маю впоратися, тому краще погодитися і замовчати. І тоді моє мовчання як спосіб ЗАХИСТИТИ СТОСУНОК.

Мовчання як спосіб уникнення критики. Це може бути дуже знайома стратегія з дитинства. Я «зменшуюсь» у своїх проявах, щоб мінімізувати критику у свій бік. Чим менше я буду проявляти себе і чим більше я буду відповідати очікуванням партнеру, тим буде для мене безпечніше. Бо інакше я можу не сподобатись, можу втратити зацікавленість у свій бік і мене покинуть. І тоді це мовчання як спосіб ЗБЕРЕГТИ ПРИСУТНІСТЬ ІНШОГО у моєму житті.

Мовчання як наслідок вигорання. Я стільки довго та багато говорила, кричала, наполягала, проте у відповідь була тиша. І кожного разу я залишалась наодинці. Коли прийшов момент відчаю, що я не можу до тебе достукатися, ти для мене не доступний – я замовчала, бо все марно. І тоді мовчання як ПРОЯВ ВІДЧАЮ та порожнечі у середині.

Мовчання як спосіб не завдати болю. Є речі та прояви в тобі з якими я не згодна, які я не можу прийняти. Проте і говорити про це я також не можу, бо не хочу тобі завдавати болю, щоб в тебе не виникало почуття відкинутості та неприйняття. І тоді мовчання як спосіб ПОДБАТИ про почуття ПАРТНЕРА.

Я дуже багато бачу пар, в яких проблема у стосунках починалась з моменту, коли планомірно мовчання заповнювало їх простір, витісняючи близькість та довіру.

І також я бачу як цей зв’язок відновлюється, коли партнери починають ЧУТИ та ГОВОРИТИ ВІДКРИТО про СВОЇ ПОЧУТТЯ на більш глибинному рівні. На рівні потреб, вразливості у безпечному просторі, де є прийняття, розуміння та емоційна присутність в моменті.

Автор: Ольга Павленко

Редакція: Наталя Бень